Про відсутність гарячого водопостачання у Києві

Питання гарячого водопостачання залежить від рішення НАК «Нафтогаз України» укласти договір із комунальним підприємством «Київтеплоенерго».

Як повідомили у прес-службі КМДА, про це в ефірі «112 Україна» заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Він нагадав, що у столиці триває процес повернення теплоенергетичного комплексу з управління ПАТ «Київенерго» в управління міста шляхом передачі об’єктів теплогенерації до комунального підприємства «Київтеплоенерго».

«Єдиним постачальником природнього газу на ці об’єкти є НАК «Нафтогаз України», яка наразі не укладає угоду з «Київтеплоенерго» та намагається перекласти борги «Київенерго» на нового надавача послуг”, – зазначив Поворозник.

Він зауважив, що кияни у цій ситуації «стали її заручниками та залишаються без гарячого водопостачання».

«Міська влада зверталася до «Нафтогазу» з проханням укласти угоду на постачання природного газу на об’єкти теплогенерації і паралельно вирішувати суперечливі питання у судовому порядку. Проте наразі ситуація залишається незмінною, і ми вимушені звернутися до уряду з проханням надати підтримку Києву. Сподіваюсь найближчим часом ми вирішимо це питання, розділивши угоду на дві частини: перша – на постачання природного газу,  друга – на визнання боргів і їх структури», – повідомив Поворозник.

Нагадаємо, влада Києва звернулася до «Нафтогазу» з проханням укласти угоду з КП «Київтеплоенерго» на постачання природного газу на об’єкти теплогенерації міста Києва до 1 червня поточного року.

У НАК «Нафтогаз України» відмовилися  підписувати договори на поставку газу з комунальним підприємством «Київтеплоенерго» через невирішене питання боргових зобов’язань «Київенерго» на суму майже 5 мільярдів гривень.

У прес-службі НАК «Нафтогаз України» пояснили, що відповідно до закону «Про теплопостачання», договір на поставку газу може бути укладений з правонаступником реорганізованої теплопостачальної та/або теплогенеруючої організації виключно за умови погодження порядку погашення заборгованості за попередній період.

24 травня у Київраді заявили, що питання постачання газу для Києва та вирішення проблеми заборгованості компанії «Київенерго» мають вирішуватися окремо.

У 2017 році закінчився договір міста з «Київенерго» щодо використання цілісного енергетичного комплексу столиці.

За інформацією Економічної правди

Пошук