Вибір управителя

З 10.06.2018 на законодавчому рівні не передбачено послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Стаття 5 Закону передбачає нову класифікацію житлово-комунальних послуг, згідно з якою житловою послугою є послуга з управління багатоквартирним будинком.

Згідно з вимогами Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» управитель багатоквартирного будинку – це фізична особа – підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.

Усі рішення щодо управління багатоквартирним будинком приймають на зборах співвласників.

Призначення управителя багатоквартирного будинку здійснюється:

Дії співвласників для обрання управителя, визначені статтею 10 Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку»:

Крок 1. Ініціативна група (не менш ніж 3 співвласники) не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення зборів у письмовій формі повідомляють співвласників про проведення зборів (оформляється протоколом ініціативної групи).

Крок 2. Безпосередньо прийняття рішення на зборах щодо визначення управителя та оформлення прийнятого рішення протоколом не менше ніж у 2 екземплярах (оформляється протоколом загальних зборів)

Крок 3. Повідомлення про прийняття рішення всіх співвласників

Крок 4. Укладення з визначеним на загальних зборах управителем  договору про надання поcлуг з управління багатоквартирним будинком, згідно з типовим договором.

За детальною інформацією щодо реалізації норм чинного законодавства в сфері управління багатоквартирним житловим будинком радимо ініціативній групі співвласників Вашого багатоквартирного будинку, у складі не менше трьох осіб, звернутись до Солом’янської районної в місті Києві районної державної адміністрації (тел. 2073939, просп. Повітрофлотський, 41 каб. 303) або до КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Солом’янського району м. Києва» (тел. 2494696, вул. Левка Мацієвича (Соціалістична) каб. 8 або 26).

Увага! На період введення протиепідемічних заходів задля упередження можливого розповсюдження коронавірусу проведення зустрічей з мешканцями житлових будинків стосовно вибору управителя тимчасово припинено.

Пошук